Češi myslí na budoucnost, ukázal průzkum

V souvislosti s množstvím finančních produktů, které se na finančním trhu nachází, se pravidelně koná celá řada průzkumů, jež se zajímají o to, jestli vůbec Češi mají o dané finanční produkty zájem, jestli je berou v potaz nebo jestli je vůbec registrují. I když se mnohým lidem může zdát, že Češi neregistrují finanční produkty, není to tak, je to přesně naopak - ukázal průzkum.
Češi si totiž moc dobře uvědomují, že spoléhat na důchod od státu je to stejné jako spoléhat na to, že jednoho dne vyhrají ve Sportce. Proto se informují u finančních poradců a začínají myslet na budoucnost s dosti značným předstihem.
Nedávné průzkumy ukázaly, že Češi opravdu myslí na budoucnost, že nespoléhají na stát a na to, že jim dá tolik, kolik budou potřebovat k bezproblémovému životu. Konkrétně se zajímají o stavební a také penzijní spoření, které je podle průzkumů nadmíru oblíbené. V Česku je o tyto dvě spoření větší zájem než v okolních zemích.
Je také třeba říct, že Češi se do jednotlivého spoření nepouští po hlavě, ale využívají služby finančního poradce, jak již bylo zmíněno. Kromě toho své kroky konzultují i se svými blízkými, případně osobními bankéři.
Proč lidé myslí na budoucnost už nyní?
Jak jsme zmínili, hlavním důvodem, proč Češi myslí na budoucnost už nyní, je, že nechtějí spoléhat na roční příspěvky od státu. U penzijních fondů je navíc možnost daňového odpočtu stejně jako u životního pojištění. Díky tomu si lidé spoří, i proto jim přijde spoření opravdu smysluplné.
Jací lidé si dávají peníze stranou na budoucnost?
Ptáte se, jací lidé, respektive lidé v jakém věku, si dávají peníze stranou na budoucnost? Patří k nim lidé ve věku od pětatřiceti do čtyřiačtyřiceti let, kteří si odkládají peníze stranou na důchodový věk. Lidé v této věkové kategorii si nejčastěji sjednávají takzvané stavební spoření, o které má ostatně zájem i mladší generace.
Mohlo by vás zajímat
I když se to mnohým z nás nezdá, tak v hlavním zaměstnání trávíme méně času než v 90. letech minulého století. Jak jsme na tom ve srovnání s EU?
Sektor poskytovatelů nebankovních půjček je poměrně nepřehledný vzhledem k tomu, kolik společností se v této oblasti pohybuje. Stát zatím příliš nespěchá s tím, aby uvedl v platnost příslušná legislativní opatření.
Daňové ráje se vyskytují po celém světě a ministři financí ze všech zemí mimo tyto ráje je zřejmě svorně nenávidí. Díky daňovým rájům přicházejí státní rozpočty mnoha zemí o miliardy.
JAKOU ČÁSTKU SI PŘEJETE?
NA JAK DLOUHO?
Kč | |
Poplatek: | 0 Kč |
Součet: | 5 000 Kč |
Splatnost do: | 07.11.2016 |
RPSN: | 0.00% |