Na co si dát pozor při žádosti o úvěr

Uvažujete nad tím, že požádáte o půjčku, jelikož vaše finanční zásoba není dostatečně velká a jelikož potřebujete uhradit mimořádné výdaje, které nejsou zrovna malé? Vzít si půjčku dneska není žádná ostuda, není to už dávno tabu. Půjčky jsou naopak něco, co může být pro lidi spasitelem.
V případě, že si potřebujete půjčit, půjčte si, jen si dejte pozor na několik věcí. Na co si dát pozor? Prozradíme.
Z nedávných statistik a průzkumů vyplývá, že neustále roste počet žadatelů o půjčku. Lidé si dnes žádají o bankovní i nebankovní půjčky z různých důvodů, někteří žádají o půjčku proto, že si chtějí koupit nový elektrospotřebič do domácnosti, jiní potřebují uhradit zálohu na dovolenou, další potřebují uhradit opravu automobilu, který potřebují ke každodennímu životu. Ať už si o půjčku potřebujete půjčit z jakéhokoli důvodu, přinášíme tipy, na co si dát pozor při žádosti o úvěr.
Na úvod je třeba ještě říct, že se vyplatí porovnávat si půjčky. Neskočte do první nabízené náruče společnosti nabízející vám na první pohled výhodný úrok.
Chování společnosti prozrazuje vše
Při žádosti o úvěr sledujte hlavně chování věřitele. Jak se chová společnost, když se ptáte na nejasnosti ve smlouvě? Dokáže vám všechno vysvětlit nebo na otázky odpovídá obloukem? To, jak se k vám společnost bude chovat, to ukazuje jen to, jak jí na vás záleží. Pokud má problém zodpovědět vaše otázky, nejspíše něco skrývá a chce krkolomně schovat výluky či sankce.
Informujte se o výši úroku
Někteří věřitelé automaticky neříkají, jak vysoký bude úrok. Jenže to je informace, která je poměrně zásadní při výběru půjčky. Informujte se o úrocích nejen v prvním roce, ale také v letech následujících. Často se stává, že první rok je velice výhodný, v následujících letech jsou však úroky nadměrně vysoké.
Jak je to se splácením
Každý žadatel o půjčku by se měl informovat o tom, jak je to se splácením půjčky. Jaké sankce hrozí za pozdní splátky? Jak je podmíněné předčasné splacení? A co se stane, když dojde opakovaně k problémům se splácením? To jsou otázky, na které si předem zjistěte odpověď, abyste nebyli v budoucnu překvapeni, kdyby taková situace nastala.
Mohlo by vás zajímat
V současnosti se rozdíl mezi bankovními a nebankovními půjčkami v řadě ohledu stírá, zejména pokud jde o způsob uzavření smlouvy.
Když dojdou peníze před výplatou, je potřeba řešit nutné výdaje co nejdříve. Možností je mnoho, ale nejjednodušší je krátkodobá půjčka u nebankovních institucí.
Jednou za čas se hodí větší finanční hotovost téměř každému. Rychlá nebankovní půjčka je k tomu přímo určená. Běžné bankovní úvěry totiž mají jeden háček – obvykle trvá několik dní, než se peníze dostanou na váš účet, nebo rovnou do ruku.
JAKOU ČÁSTKU SI PŘEJETE?
NA JAK DLOUHO?
Kč | |
Poplatek: | 0 Kč |
Součet: | 5 000 Kč |
Splatnost do: | 07.11.2016 |
RPSN: | 0.00% |