Refinancování úvěrů - co je fakt a co mýtus

V souvislosti s refinancováním úvěrů vyplyne v hlavách lidí řada domněnek, z nichž jen nějaké jsou pravdivé. Lidé si v souvislosti se zmiňovaným refinancováním pokládají celou řadu otázek, nejsou si zcela jistí odpověďmi, které dostanou, ztrácí se v refinancování jako takovém.
Zmiňme si nejčastější domněnky a prozraďme si, jestli se jedná o fakt nebo je to jen prachsprostý mýtus, který nám někdo kdysi zasadil do hlavy.
Když snížím měsíční splátky, prodlouží se doba splácení úvěru?
Častá otázka, kterou si lidé pokládají v souvislosti s refinancováním půjček, je, zdali kvůli snížení měsíčních splátek nedojde k prodloužení doby splácení úvěru. Odpověď je ne, v případě refinancování jde o snížení úrokové sazby, dobu splácení si nelze nijak nastavit. Díky refinancování si dokonce můžete zkrátit dobu splácení úvěru, a to až o několik let, přičemž ušetříte i několik tisíc korun, ne-li statisíc korun. Nejednou se stalo, že se díky refinancování ušetřily i miliony.
Je možné refinancovat všechny úvěry?
Řada lidí se domnívá, že je možné refinancovat opravdu všechny typy úvěrů. Na druhou stranu se najdou lidé, kteří tvrdí, že lze refinancovat jenom hypotéku. Kde je pravda? Pravdou je, že dle zákona je možné refinancovat všechny typy spotřebitelských úvěrů. Problém ale může být u refinancování takových úvěrů, které jsou na zastavené nemovitosti.
Při refinancování se nemohu dopustit chyby
To je omyl, který ve svých hlavách mnoho lidí pěstuje. Chyby se samozřejmě můžete dopustit i při refinancování úvěru, zejména ve chvíli, kdy si neprostudujete podmínky. Musíte také porovnávat úrokové sazby, musíme se informovat o veškerých poplatcích.
Musím při refinancování doložit příjem?
Není to nutné vždy. Existují finanční ústavy a instituce, kde není třeba dokládat svůj příjem a jeho výši. Vše se však odvíjí od zmiňovaných finančních ústavů a od podmínek, které si kladou.
Mohlo by vás zajímat
V současnosti se rozdíl mezi bankovními a nebankovními půjčkami v řadě ohledu stírá, zejména pokud jde o způsob uzavření smlouvy.
Když dojdou peníze před výplatou, je potřeba řešit nutné výdaje co nejdříve. Možností je mnoho, ale nejjednodušší je krátkodobá půjčka u nebankovních institucí.
Jednou za čas se hodí větší finanční hotovost téměř každému. Rychlá nebankovní půjčka je k tomu přímo určená. Běžné bankovní úvěry totiž mají jeden háček – obvykle trvá několik dní, než se peníze dostanou na váš účet, nebo rovnou do ruku.
JAKOU ČÁSTKU SI PŘEJETE?
NA JAK DLOUHO?
Kč | |
Poplatek: | 0 Kč |
Součet: | 5 000 Kč |
Splatnost do: | 07.11.2016 |
RPSN: | 0.00% |