Triky neférových poskytovatelů půjček

Rozhodli jste se zažádat si o úvěr a přemýšlíte, do jakých rukou jaké společnosti se vložíte? Při výběru poskytovatele půjček buďte opatrní a mějte oči na stopkách, protože mnozí poskytovatelé nebankovních i bankovních úvěrů vám mohou leccos naúčtovat či mohou využít různé triky, které vás později mohou dostat do mnoha nepříjemností.
Vybrali jsme nejčastější triky neférových poskytovatelů půjček, buďte proto konkrétně před nimi ve střehu.
Podmínky pod čarou malým písmem
I když jsou na to žadatelé o půjčku upozorňováni na každé webové stránce, přesto se najdou ti, kteří si na malé písmo nedají pozor. Malé písmo obvykle obsahuje nějaký zádrhel, nějaký poplatek nebo sankci či výluku, na kterou byste si měli dávat pozor, jelikož vás právě ní mohou dostat poskytovatelé půjček doslova do kolen. I když se podmínky pod čarou malým písmem zdají být raritou, stále je to jeden z nejčastěji využívaných triků poskytovatelů půjček.
Vysoké pokuty za pozdní splátky
Než podepíšete smlouvu s jakýmkoli poskytovatelem půjčky, měli byste si smlouvu pořádně přečíst. Hlavně se informujte o případných poplatcích, které hrozí, pokud náhodou přijde splátka později než v předem daný a stanovený termín. Nikdy nevíte, co se může stát, jeden měsíc může odejít splátka později. Je proto dobré vědět, jaké pokuty vám hrozí. Neféroví poskytovatelé půjček vám často nasolí tak vysoké pokuty, že se vám oči protočí pětkrát za sebou.
Poplatky, poplatky, poplatky
Trik, jak z lidí vymámit ještě více peněz, je dát do smlouvy co nejvíce poplatků za cokoli. Poplatky mnozí neféroví poskytovatelé půjček opravdu účtují za naprosto cokoli, nezáleží na tom, jestli jsou uděleny logicky a právem, zkrátka uděleny jsou a tečka.
Příliš vysoké úroky
Opět způsob, jak dostat z lidí co nejvíce peněz. Vysoké úroky jsou háčkem v mnoha smlouvách, bohužel mnozí lidé se na ně ani nezeptají, a to je obrovská chyba. Pokud jsou úroky abnormálně vysoké, raději si najdete jiného poskytovatele půjček.
Mohlo by vás zajímat
I když už nás realitní makléři a také devolepeři několik let přesvědčují o tom, že níž už sazby hypoték nepůjdou, padl nový rekord.
Zákon o spotřebitelských úvěrech měl začít platit už na jaře roku 2016. Zatím se tak nestalo. O převratné inovaci se dosud pouze mluví.
Letos budume na stát pracovat v průměru 153 dní, zdá se Vám to hodně nebo málo? Jak jsou na tom ostatní země v EU?
JAKOU ČÁSTKU SI PŘEJETE?
NA JAK DLOUHO?
Kč | |
Poplatek: | 0 Kč |
Součet: | 5 000 Kč |
Splatnost do: | 07.11.2016 |
RPSN: | 0.00% |